Bee-Bot, azaz Zümi nálunk járt

A tavalyi tanévben iskolánk tanulói részt vettek a Méh-Ész online logikai versenyen, így ebben a tanévben lehetőségünk nyílt vendégül fogadni az egyik padlórobotot egy Bee-Bot-ot, akit Züminek hívnak. Közel 1 hónapon keresztül vesz részt tanórákon, színesítve, izgalmassá téve a gyerekek mindennapjait.

Egy kis élménybeszámoló:

Zümi bevetésen. A  3. osztályos diákok olvasás órán programozhatták Zümi útvonalát. A kis bicebóca c. olvasmány kapcsán az volt a csoportok feladata, hogy Zümi olyan sorrendbe érkezzen a finomságokhoz, ahogy azt a történetben Pálistók Peti is kapta. Volt elcsámborgás, sok nevetéssel, de öröm is amikor a mákos kalácshoz a helyes úton odaért Zümi.

Zümi ének órán  Csütörtökön találkoztak először iskolánk 1-2. osztályos tanulói Zümivel. Nagyon örültek a vendégnek és ki is próbálhatták, hogyan lehet irányítani. A pénteki ének órán már feladatot is kaptak a gyerekek, a már tanult, ismert dalok képeihez kellett eljuttatni Zümit, majd ha a jó képhez ért elénekeltük, eljátszottuk a dalt.