Nyolcadikosok továbbtanulása

Fontosabb dátumok:

Jelentkezési lap 9.évfolyamra történő beiskolázásra 2021. :

KOZFELVIR_irasbeli_jellap968evf

A tanuló jelentkezése a központi írásbeli vizsgára

A tanulóknak 2020. december 4-ig egyénileg kell jelentkezniük a központi írásbeli vizsgára. A „TANULÓI JELENTKEZÉSI LAP” azonban CSAK a központi írásbeli vizsgára vonatkozik, nem tévesztendő össze a felvételi eljárásban használatos jelentkezési lappal, amelyet a középfokú iskolákba való jelentkezéskor kell majd használni. A középfokú felvételi eljárás során tehát a központi írásbeli vizsgára és a középfokú iskolákba való jelentkezéshez más-más időpontban, külön-külön jelentkezési lapot kell benyújtani, a két jelentkezés nem „váltja ki”, vagy „helyettesíti” egymást.

Az írásbeli vizsgák „TANULÓI JELENTKEZÉSI LAPJÁT” abba a vizsgát meghirdető középiskolába (a megfelelő feladatellátási helyre) kell a tanulónak benyújtania, ahol a központi írásbeli vizsgát meg kívánja írni. A tanuló maga dönti el, melyik vizsgaszervező intézménybe nyújtja be a központi írásbeli vizsgára való jelentkezési lapját, függetlenül attól, hogy a későbbiekben a felvételi eljárás keretében melyik középfokú intézménybe kíván majd jelentkezni, és milyen jelentkezési sorrendet jelöl meg. A központi írásbeli vizsgát szervező iskola minden hozzá forduló tanuló jelentkezését köteles fogadni.

Egy tanuló csak egy intézménybe jelentkezhet központi írásbeli vizsgára. Tehát a központi írásbeli vizsgát mindkét tárgyból ugyanabban az intézményben kell megírnia. A pótló írásbeli vizsgát is csak az az intézmény szervezheti meg a tanuló számára, amely intézményben a központi írásbeli vizsgára jelentkezett. Az Arany János Tehetséggondozó Programra pályázatot benyújtóknak az első helyen megjelölt középiskolában kell teljesíteni a központi írásbeli vizsgát. Lehetnek olyan tanulók is, akik csak az egyik tárgyból jelentkeznek vizsgára. Ebben az esetben nekik csak azt az egy központi írásbeli vizsgát kell teljesíteniük.

A tanulóknak a központi írásbeli vizsgára személyazonosításra alkalmas igazolványt – diákigazolványt vagy személyi igazolványt – kell magukkal vinni. A magyar nyelvi feladatlapok kitöltéséhez segédeszköz nem használható. A matematika feladatlapok kitöltéséhez rajzeszközökön (vonalzó, körző, szögmérő) kívül más segédeszköz (pl. zsebszámológép) nem használható. A dolgozat megírásakor a rajzokat ceruzával, minden egyéb írásbeli munkát kék vagy fekete színű tintával kell elkészíteni.

Amennyiben a tanuló sajátos nevelési igényű, vagy beilleszkedési, tanulási, magatartási nehézséggel küzd, úgy a szülőknek a jelentkezéseket megelőzően a tanuló központi írásbeli vizsgán, illetve a felvételi eljárásban való részvételére vonatkozó tájékozódást is meg kell kezdenie. Ehhez részletes segítséget találnak a Tájékoztató a sajátos nevelési igényű jelentkezőknek dokumentumban. Amennyiben a tanuló látási fogyatékos, ezért vizsgájához a feladatlap speciális előállítását igénylik, akkor az igényléshez szükséges formanyomtatvány beszerzéséhez vegyék fel a kapcsolatot a központi írásbeli vizsgát szervező középiskolával.

Tájékoztató a felvételi lapok aláírásáról:

Tajekoztato_a_felveteli_lapok_alairasarol